AMA

AMA logo

AMA – Společnost onkologických pacientů, jejich rodinných příslušníků a přátel, z. s. v Mostě

Chceš-li jít rychle, jdi sám. Chceš-li dojít daleko, jdi s přáteli.

(Africké přísloví)

Facebook Ústecký kraj Město Most Komunitní plánování DMS Liga proti rakovině Praha Národní rada osob se zdravotním postižením Senzační senioři Nadace Agrofert GIVT

Infolisty o lécíchDámské oblečení nejen
pro ženy po ablaci prsu
Tesco

Projekt Euroklíč

NRZP ČR realizuje pod záštitou Ministerstva dopravy ČR a Asociace krajů ČR mezinárodní projekt Euroklíč, který už více než čtvrt století pomáhá lidem se sníženou schopností pohybu ve vyspělých evropských zemích, odstraňuje nejistotu a řadu psychologických bariér a posiluje samostatnost a nezávislost těchto lidí v každodenním životě.

K čemu je dobrý Euroklíč?

Zajišťuje osobám se sníženou schopností pohybu rychlou a důstojnou dostupnost veřejných sociálních a technických kompenzačních zařízení (např. výtahů, svislých a schodišťových plošin apod.) osazených jednotným Eurozámkem. V ČR je již osazeno téměř 650 míst - např. na úřadech, nádražích, čerpacích stanicích, v obchodních centrech apod.

Místa v ČR osazená Eurozámky

Každé místo osazené Eurozámkem je zařazeno do databáze zařízení přátelských pro lidi se sníženou schopností pohybu, s možností budoucího využití prostřednictvím satelitních navigačních systémů. Databáze je umístěna na www.euroklic.cz a průběžně aktualizována.

Kdo může získat Euroklíč?

Euroklíč může získat každý držitel průkazu TP, ZTP a ZTP/P, diabetik, stomik, onkologický pacient, člověk trpící roztroušenou sklerózou, Parkinsonovou chorobou, Crohnovou chorobou, močovými dysfunkcemi nebo jinými onemocněními. Protože jsou moderní veřejná sociální zařízení zpravidla vybavena přebalovacím pultem a díky své velikosti umožňují zaparkování dětského kočárku, mohou si Euroklíč dlouhodobě zapůjčit i rodiče dětí do tří let prostřednictvím Sítě mateřských center.

AMA - Společnost onkologických pacinetů, jejich rodinných příslušníků a přátel, o. s. v Mostě byla požádana, aby se zapojila do projektu Euroklíč. Souhasili jsme a tak jsme se stali distributorem Euroklíčů. Jsme rádi, že jsme se mohli zapojit do tohoto projektu a podpořit tím tak potřebnou věc. Ti, kteří by měli zájem a nejsou držiteli průkazu TP, ZTP, ZTP/P a trpí některou z uvedených nemocí, musí přinést potvrzení od lékaře a na základě toho s nimi bude sepsána Evidenční karta a obdrží Euroklíč. Získání Euroklíče je zdarma. Více informací na www.euroklic.cz, v kanceláři AMA, na tel. 777 708 781-3 nebo na ama.sop@seznam.cz

Euroklíč
AMA, společnost onkologických pacientů, Most | Webdesign vytvořila společnost WMS s.r.o.
Stránku dnes navštívilo lidí.